רכישת רכב חדש בלי לחרוג מהמסגרת

רכישת רכב חדש בלי לחרוג מהמסגרת

 

ההחלטה על רכישת רכב מחייבת הקדשת מחשבה לאספקטים תקציביים. אם גם אתם מתכננים להחליף את הרכב הקיים, אלה הדרכים לעשות זאת בהתאם ליכולותיכם הפיננסיות

 

החלפת הרכב הקיים או רכישה של רכב חדש, מבטיחות איכות חיים משופרת מבחינות רבות. עם זאת, כמו שיודע כל מי ששקל לרכוש רכב, מדובר בהחלטה שנלווה אליה אספקט כלכלי משמעותי. רכב חדש שייך לסוג הרכישות שמתבטאות בחשבון הבנק גם בטווח הארוך, ולכן חשוב לקחת בחשבון את ההשפעות שיהיו לו על המסגרת התקציבית. 

 

אם החלטתם להתחדש ברכב, ייתכן שכבר נחשפתם למסלולי המימון ואפשרויות הרכישה השונות. ובכל זאת, כדי לבחור במסלול המתאים ובאופציית רכישת רכב שתוכלו לעמוד בה, יש להתחשב בפרמטרים השונים של כל אפיק. 

 

מסלול מימון או לקיחת הלוואה

הפופולריות שזוכים לה מסלולי ההלוואות בדרך לרכב חדש, יוצרת תחרות בין הבנקים והחברות הפיננסיות שמספקות אותם. עבור ציבור הנהגים מדובר כמובן ביתרון, אך כדי למקסם אותו חשוב להשוות בין כמה שירותי מימון בכל הנוגע לתנאי ההחזר החודשי, גובה הריבית וכמובן גם המימון העצמי על ההפרש.

 

יתרון: מסלול מימון אופטימלי יקרב אתכם ברמה המקסימלית אל הרכב הבא, במהירות וללא עיכובים.

חסרון: חשוב להשוות היטב בין שירותי המימון השונים, על מנת לבחור במסלול שתוכלו לעמוד בהחזר החודשי שלו.  

  

קנייה בתשלומים ללא מקדמה

רכישת רכב גם ללא גיוס ההון הנדרש, במסלול שמאפשר פריסת תשלומים חודשיים למשך מספר שנים.

 

יתרון: מתאים למי שאין באפשרותו רכב להחלפה או לא מעוניין בליסינג – שמצריך מקדמה.

חסרון: מדובר במודל שדומה להלוואה, ולכן יש לבחון את עלות ההחזר החודשי.

 

טרייד אין

אם יש ברשותכם רכב ישן שכבר "עשה את שלו", תוכלו לנצל את ההזדמנות של רכישת רכב חדש כדי להיפרד ממנו. טרייד אין מאפשר מכירת הרכב הישן לחברה ממנה תקנו את החדש, וקבלת הנחה בדמות קיזוז עלותו מהעסקה. 

 

יתרון: לא צריך לחפש קונים או לתאם בין זמני המכירה והרכישה. בנוסף, מדובר במסלול שפותר במידה רבה בעיות מימון, בהנחה שתוכלו לשלם את ההפרש ללא מסלולי מימון נוספים.

חסרון: ניתן ליישום רק בחברות מכירת רכבים או ליסינג, וייתכן שהחברה תציע פחות מאשר קונה פרטי. 

 

רכבי אפס קילומטר

רכבי אפס קילומטר הם רכבים "מהניילונים", שמוצעים למכירה בעלויות מוזלות משמעותית בהשוואה למחירי מחירון. הסיבה לכך היא בעובדה שהרכבים רשומים על שמן של חברות הליסינג, כך שרכישת רכב במצב כזה מעבירה אותו יד נוספת. 

 

יתרון: אפשרות רכישת רכב חדש בעלות מוזלת, לעתים תוך פריסת תשלומים נוחה.

חסרון: רכישת רכב מליסינג משפיעה על העלות שתוכלו לבקש בעבור הרכב, אם תרצו למכור אותו בעוד מספר שנים. עם זאת, היא מעניקה גישה לרכב חדש לחלוטין במחיר ששווה לקחת בחשבון.

 

s