קניית רכב יד שניה המדריך לקונה

קניית רכב יד שניה המדריך לקונה

 

אז החלטתם להתחדש ברכב, והחלטתם שזה יהיה רכב יד שניה. מזל טוב! אתם עושים טובה לכדור הארץ ולכיס שלכם. עם כל הפלוסים, צריך לזכור כי קניית רכב יד שניה היא יותר מסובכת מלקנות רכב רגיל. קודם כל, בכל רגע מוצעות בשוק אלפי מכוניות משומשות. אז איך בוחרים? פה בביי אנד דרייב ארגנו לכם כמה טיפים שימושיים. 

הטיפ הראשון שאנחנו מביאים לכם הוא להגדיר את התקציב שלכם- ואל תחרגו ממנו. לאחר מכן, התחילו לחפש! עברו על אתרי האינטרנט (לביי אנד דרייב יש מבחר עצום של מכוניות יד שניה). כמובן, עדיין קיימת האופציה הישנה של לוח המודעות, פייסבוק, או פשוט להסתכל ברחוב ולראות מאילו המכוניות שמוצאות חן בעיניכם יש פתק קטן שמציע את אותה למכירה. כמו במקרה של דירה, אם החלטת לקנות את הרכב מאדם פרטי- עדיף שהוא יהיה מישהו  שאתה מכיר אישית (מכיר ומעריך, כן?).

הטיפ השני הוא לדעת לבחור את הרכב הנכון. יש לבחירה הזו כמה פרמטרים: טעם אישי, מחיר, ערך עתידי (אם זה דגם שישראלים אוהבים אז יהיה לו יותר סיכוי להימכר בשווי גדול יותר בעתיד). השאלות שחשוב לשאול (את החברה המשכירה או האדם הפרטי) הן- כמה קילומטראז' עבר הרכב? האם זהו רכב שיקר לתחזק אותו? באיזו תדירות צריך להביא את הרכב למוסך? אל תתפשרו על תשובות מהוססות או חלקיות. זה הזמן, הכסף, ומעל הכל- הבטיחות שלכם.

הטיפ השלישי רלוונטי לשלב של לאחר בחירת הרכב. ראיתם את הרכב, שאלתם את כל השאלות הנכונות, המחיר היה נוח לכיסכם- מה עכשיו? אנחנו היינו ממליצים לכם לבחון את רישיון הרכב כדי לבדוק אם זה רכב יד שניה, ולא יד חמישית רחמנא לצילן. קניית רכב יד שניה היא עניין מסובך מספיק! לאחר כן, היינו ממליצים לבדוק את ספר הטיפולים של הרכב כדי להבין מה המצב של הרכב. לאחר מכן, תעשו סיבוב מסביב לרכב- האם הצבע שלו נראה טוב? האם הפח נראה תקין? האם צמיגים סבירים? 

הטיפ הרביעי הוא תמיד, אבל תמיד לצאת לנסיעת מבחן! חשוב לנסוע ברכב כדי להבין אם הוא נוח לכם- הרי אתם תבלו בו לא מעט בתקופה הקרובה. תסעו בו במהירויות משתנות כדי לראות שלא משנה מה הוא נוסע בצורה "חלקה". בדקו את המזגן, הבלמים והחלונות. אם הכל עבר כמו שצריך, נראה כאילו הרכב נמצא טוב ואתם מוכנים לתהליך הפיננסי האחרון של המכירה.  

חשוב לציין כי ברגע שאתם הולכים לסוכנות רכב מוכרת, וותיקה ומהימנה- אין סיכוי שתמצאו את עצמכם נכשלים באחת הבדיקות האלו (למרות שעדיין חשוב להתעניין ולבדוק בעצמכם). אנחנו בביי אנד דרייב מתחייבים שתקבלו את השירות הטוב ביותר יחד עם מכוניות יד שניה שעוברות רף כניסה גבוה מאוד לסוכנות שלנו. 

s