מה עושים במקרה של תאונת דרכים עם רכב שכור

לקבל ייצוג הולם

כל אחד חושב לי זה לא יקרה אך באופן מצער תאונות דרכים מתרחשות בכל יום והפכו לדבר שבשגרה. לכן גם אם למרבה המזל רבות מדובר בתאונות דרכם קלות וגם אם מדובר בתאונות עם נזקים גדולים למכוניות עד למצב שהרכב מושבת כלומר במצב של טוטאל לוסט וכמובן כאשר באופן מצער יש פגיעה כזו או אחרת בנהג או בנוסעים, וכן פגיעה בהולכי דרך אחרים שהיו נוכחים במקום, חשוב בכל מקרה ליצור קשר עם עורך דין תעבורה מומחה ומנוסה בתחום שיוכל במיוחד במקרים קשים ביותר או בכל המקרים האחרים הנוספים, לייעץ וללוות את המעורבים בתאונה, את הנפגעים ואת בני משפחתם במצב חרדתי וקשה אליו נקלעו. ומה אם מדובר בתאונה עם רכב שאינו שלכם אלא רכב שכור? גם כאן כל מי שנפגע צריך ויכול לקבל פיצוי מחברת הביטוח של הפוגע. ואם מדובר במקרים בהם התאונה היא תאונת פגע וברח, והנהג הפוגע ברח או שהוא עבר על החוק ואין לו ביטוח גם כאן חשוב לקבל ייצוג הולם על ידי עורך הדין ולקבל פיצויים מאיגוד נפגעי תאונות דרכים.

תאונת דרכים עם רכב שכור

אלפי כלי רכב שכורים נוסעים בכל יום בכבישים ויש לקחת בחשבון שגם רכבים אלה עלולים למצוא את עצמם מעורבים בתאונות דרכים עם נזקים מסוגים שנים לרכבים או לגוף ונשאלת השאלה האם חברה להשכרת רכב היא זו שחייבת בתשלום פיצוי לאדם שרכבו נפגע על-ידי רכב שכור, או שאולי האחריות נופלת על שוכר הרכב.

לכן חשוב ליצור קשר אך ורק עם עורך דין מומחה לתעבורה הבקיא בנושא של תאונות עם רכב שכור, כי כבר היו מקרים משפטיים בהם בתאונות שבמהלכם נפגע רכב המבוטח באמצעות חברה להשכרת רכבים, הוסכם בבית המשפט כי האחריות לאירוע היא על שוכרי הרכב, ואכן הם שילמו בגין הנזקים שנגרמו, לעומת זאת במקרים רבים בית המשפט בוחן את טענות הצדדים וקובע כי דין אמנם ניתן לייחס את האשמה לתאונה על שוכר הרכב, אך הוא רשאי לתבוע את תשלום הנזקים ישירות מחברת ההשכרה. לכן חשוב להגיש את התביעה עם עורך דין תעבורה מנוסה לתחום זה, כי בנוסף פרט שאינו ידוע לכל שוכר הוא שחברות השכרת רכבים חייבות לבטח על פי חוק את כלי הרכב שלהן.

חשוב לזכור גם שבכל מקרה של תאונה עם נפגעים יש לבצע פעולות הכרחיות כמו להזמין את המשטרה ואת מד"א, חשוב לתעד את המקרה על ידי צילום וגם לגבות עדות מעדים שנכחו במקום. יהיה צורך גם בדו"חות הבוחנים המשטרתיים שיהיו חייבים להגיע לבירור הנסיבות לתאונה. דו"חות אלו חשובים ביותר כי מסתמכים עליהם לגבי פיצויים ולקביעת פסקי דין.

s