ליסינג תפעולי

מה מסתתר מאחורי הביטוי ליסינג תפעולי?

הביטוי "ליסינג תפעולי" משמש לרוב לתיאור קבלת רכב דרך מקום העבודה. כך היה הדבר עד לפני שנה מכיוון שאז חברות הליסינג התחילו להציע גם ליסינג תפעולי פרטי. בבואכם לקבל רכב כחלק מתנאי ההעסקה במקום העבודה החדש, תתבקשו לבחור את הרכב שאתם מעוניינים בו מתוך מבחר רכבים בשתי קטגוריות שונות. לאחר ביצוע ההזמנה תקבלו את הרכב לשימוש באופן מיידי ללא תשלום מקדמה. לאחר סיום תקופת החכירה שנמשכת בדרך כלל 36 חודשים הרכב יוחזר לחברת הליסינג ואתם תוכלו לחזור חזרה על התהליך ולנהוג ברכב חדש ל-3 השנים הנוספות או כל עוד אתם מועסקים על ידי אותו המעסיק. עד כה סקירה כללית לגבי הליך קבלת הרכב וכעת בואו ננסה להבין כיצד באמת עובדת השיטה הזו.

״האותיות הקטנות״ על הליסינג התפעולי

הדבר שמאפיין יותר מכל ליסינג תפעולי לעומת שיטות הליסינג האחרות שקיימות הוא שבמהלך תקופת החכירה, הבעלות על הרכב כפי שהיא מוגדרת ברישיון הרכב - היא של חברת הליסינג, כלומר הרכב נחשב כמושכר לכל דבר. חבילת הליסינג הזו נבדלת מליסינג רגיל בכך שהיא גם כוללת חבילת שירותי תחזוקה, שביניהם הטיפולים השוטפים, טיפולים בתקלות, תשלום הביטוח והאגרות וטיפול בטסט השנתי. כל אלו יעשו על ידי נציג של חברת ההשכרה שהרכב נמצא בבעלותה והנהג אשר משתמש ביום יום ברכב לא יהיה מעורב בתהליך. כיום ניתן למצוא חידוש משתלם בעניין הזה. במספר חברות הליסינג מציעים מסלולי ליסינג תפעולי מוזלים שכוללים ויתור מראש על חלק מחבילות התחזוקה וה"פינוקים".

מהם התנאים הבסיסיים והמורחבים שמציעים המעסיקים במסגרת ליסינג תפעולי

תנאי החכירה בעסקאות ליסינג תפעולי שמציעים המעסיקים משתנים בהתאם לחוזה שהמעסיק חתם עם חברת הליסינג. ברוב המקרים המעסיק יסבסד את עלויות הדלק באמצעות התקנת דלקן או פזומט. מעסיקים שמעוניינים לפנק את העובד יציעו לו שירותי אקסטרא כמו נהגים המביאים ומחזירים את הרכב מן המוסך וקבלת רכב חלופי במקרה של תאונה. מרבית מקומות העבודה עובדים בשיטת ליסינג תפעולי על מנת ליהנות מחבילת השירותים והאחזקה מבלי להקצות כוח אדם ומשאבי החברה לצורך טיפול ברכבים. אך חשוב להבין כי עלויות הליסינג עצמו משולמות על ידי העובד תחת סעיף שווי שימוש.

 

ליסינג תפעולי

טופס יצירת קשר

s