ליסינג מימוני

מה זה ליסינג מימוני ולמי השירות הזה מתאים

 

שיטת הליסינג המימוני היא שיטת כדאית מאוד לרוב אוכלוסיית הנהגים בישראל. שלבי ביצוע עסקת ליסינג מימוני הם כדלהלן: בשלב הראשון מתבצע על ידי הרוכש תשלום של 30% מערך הרכב במזומן. מספר ימים לאחר מכן הוא מקבל את הרכב שרכש שיהיה רשום על שם חברת הליסינג. לאחר מכן הרוכש ישלם מדי חודש תשלום קבוע כחלק מירידת ערך הרכב העומדת בדרך כלל על 15% בשנה. בתום תקופה של 3 שנים הרכב יוחזר לחברת הליסינג והרוכש יקבל את ההפרש שנוצר בין אפשרות הרכישה של הרכב ובין שוויו של הרכב. סכום זה יהיה בדרך כלל בגובה של עד 10% מעלות הרכב. בשלב הזה תהיה באפשרות הרוכש לבצע עסקת ליסינג מימוני לשלושת השנים הנוספות. במילים אחרות, בשיטה הזו אתם נהנים מנהיגה ברכב חדש כל הזמן ומכך שמאחורי הרכב עומדת חברת ליסינג הדואגת לאחראיות.

 

מדוע השיטה הזו תופסת תאוצה

שיטת הליסינג המימוני נכנסה לישראל לפני מספר שנים ומאז היא רק הולכת וצוברת תאוצה בקרב הרוכשים הפרטיים, מכיוון שהיא מביאה עימה מספר יתרונות חשובים. קודם כל מדובר על עסקת תשלומים נוחה שכל אחד יכול לעמוד בה מבלי שזה ישפיעה בצורה משמעותית על תזרים המזומנים או על התקציב החודשי. בנוסף לכך, אפשרות השדרוג שמציעות חברות הליסינג בתום התקופה של ליסינג מימוני, מאפשרות לנהג להמשיך וליהנות מנהיגה ברכב אשר זהה מבחינת הסטנדרטים שלו לזה שהוא נהג בו עד כה במלך שלושת השנים של העסקה. יתרון נוסף שבעסקה כזו בא לידי ביטוי בכך שחברות הליסינג מתחייבות לטרייד אין במחיר המחירון שלה רכב.

 

מאיפה הגיעה השיטה הזו ומה חושבים עליה המומחים

ליסינג מימוני הגיעה אלינו מארה"ב, שם כ-90% מכל שוק הרכב עובד בשיטה הזו. מכיוון שהצרכן האמריקאי מוכר כזה שמאמץ רק את דפוסי הצריכה היעילים ביותר, ניתן להסיק כי מדובר על שיטה משתלמת שכדאי לשקול אותה לפני קניית רכב חדש מהיבואן במזומן. המומחים בתחום הרכב סבורים, כי מדובר על שיטה חדשנית ונוחה עבור הרוכש שמאפשרת גם למי שאין ברשותו הון עצמי גבוהה, לרכוש רכב חדש וליהנות מהביטחון. הביטחון הזה נובע מכך ששיטת ליסינג מימוני מאפשרת בתמורה לעלויות מימון נמוכות ומבלי לספוג את ירידת הערך של הרכב בתום השנה הראשונה, ליהנות מנהיגה ברכב חדש המשודרג בטכנולוגיות מתקדמות. כמו כן, השיטה הזו הופכת את ההוצאה על הרכב למורגשת פחות במסגרת התקציב החודשי ומוסיפה לכבישי ישראל רכבים בטיחותיים יותר שמקטינים את הקטל בדרכים בצורה משמעותית ביותר.

 

קראו עוד על מימון רכב.

 

ליסינג מימוני

טופס יצירת קשר