כיצד לבחור רכב משפחתי

מגוון המכוניות הקיימות בשוק היום הוא ממש בלתי מוגבל. החל ברכיש תרכב מיד שניה, דרך רכשית רכבים מליסינג שהפכה לכל כך פופולרית וכלה בהזמנת רכב ייחודי ביבוא אישי- מי שמעוניין לקנות היום רכב, יכול לבחור מתוך אין סוף אפשרויות של מכוניות למכירה. 

חלק גדול מרוכשי הרכבים הם משפחות שמתרחבות או מתבגרות וצרכיהן משתנים עם השנים, לכן הן מחפשות רכב שיתאים עבורם בצורה הטובה ביותר.

כאשר מחפשים מכוניות משפחתיות למכירה, ישנם מספר פרמטרים שחשוב מאוד להתייחס אליהם ולהכניס ולהכניס אותם למערכת השיקולים בבחירת הרכב.

קניית רכב היא לא משהו שעושים בתדירות גבוהה ומדובר בהוצאה משמעותית מאוד עבור כל משפחה, לכן כדאי להשקיע מאוד בתהליך הבחירה ולכוון לרכב המתאים ביותר.

 

שיקולים בבחירת רכב משפחתי

 

השיקול המוביל בבחירת רכב משפחתי הוא גודל המשפחה. הכוונה היא לכמות הנפשות במשפחה וכמובן לגילן ומידותיהן הפיזיות, זאת כדי להתאים קודם כל את גודל הרכב הנדרש.

יש מספר קטגוריות למכוניות משפחתיות ומתוכן צריך לצמצם ולבחור את האפשרות המתאימה ביותר- משפחתית מיני (קטנה יחסית), משפחתית רגילה, מיני-ואן ורכבי פנאי-שטח ( ג'יפים עירוניים או 4*4).

שיקול נוסף הוא הרכב הנוסעים הנפוץ ביותר. אם ישנו תינוק במשפחה, למשל, יש לקחת זאת בחשבון ולבדוק את גודל תא המטען שיתאים לעגלה וציוד נוסף וכמובן את גודל המושבים על מנת לחבר אליהם מושבי בטיחות תואמי גיל לילדים.

שיקול חשוב נוסף הוא מרחקי הנסיעה הצפויים. צריכת דלק נמוכה היא דבר רצוי תמיד כמובן, אך ברכב שצפוי לנסוע קילומטראז' גבוה ברמה החודשית חשוב להקפיד במיוחד ולבחור דגם שיהיה כמה שיותר חסכוני. במשפחות רבות מחזיקים רכב אחד שהוא המרכזי ובו משקיעים את מירב המשאבים ועוד רכב נוסף קטן יותר שמשמש לנסיעות פנים עירוניות וצריכת הדלק בו פחות חשובה.

לסיום, כמובן, חשוב להזכיר את השיקול הכלכלי. לכל משפחה יש תקציב מסויים בו היא יכולה לעמוד בהוצאות על רכב והבחירה צריכה כמובן להיות בהתאם למגבלות התקציביות. בהיבט התקציבי, חשוב מאוד להתייחס לגודל ההון הראשוני ובנפרד ליכולת ההחזר החודשי. כאשר קונים רכב מחברת ליסינג, מה שנפוץ מאוד בימינו, ישנו תשלום ראשוני ואת יתרת הסכום משלמים בתשלומים בעסקאות מימון שונות. ככל שההון הראשוני גבוה יותר, כך התשלומים בהמשך קטנים ולכן יש לבנות את העסקה בצורה החכמה ביותר.


 

s