המדריך המלא לקניית רכב חדש

הרכב הוא כלי התחבורה השמיש ביותר בישראל. כיום, כמעט נדיר למצוא בית אב שאין בו לפחות רכב משפחתי אחד (בדרך כלל מדובר ב-2 רכבים למשפחה בממוצע). אין ספק כי העולם המודרני מגרה אותנו לשדרוגים ושינויים תכופים וגם עולם הרכב אינו נשאר מאחור ומציע לנו מגוון רחב של אפשרויות לקנייה/השכרה של רכבים בתנאי מימון נוחים וכמעט ללא צורך להוציא אפילו שקל אחד מהעובר ושב. אז מה עדיף השכרה או קנייה? ליסינג או יבוא אישי? בואו נגלה.

 

ראשית כל, בואו נכיר את 4 האפשרויות המרכזיות שלנו לקבלת רכב חדש מהניילון:

 

השכרת רכב בליסינג תפעולי פרטי

 

בשיטה זו, נוכל לפנות אל חברה מוכרת אשר מספקת שירותי מערך ליסינג תפעולי ולשכור רכב חדש בעלות חודשית קבועה. עסקה זו מספקת עבור הקונה את הנוחות המקסימלית מכיוון שכל הטיפולים, הביטוחים והאחריות היא על חברת השכרת הרכב מה שחוסך המון כאב ראש לבעל הרכב. אם אתה רוצה לדעת בדיוק מה זה אומר ליסינג תפעולי פרטי אתה פשוט צריך לדמיין עובד שמקבל רכב מהחברה ואינו צריך לדאוג לשום דבר מלבד מילוי מיכל הדלק במידת הצורך.

 

החסרון בשיטה זו היא שבסופו של דבר אין לכם שום דבר ביד, זאת אומרת שהרכב שייך לחברת הליסינג ואינו עובר לידכם בשום שלב בעסקה (ישנה אפשרות לרכישה בתום התקופה).

 

ליסינג מימוני

 

עסקת ליסינג מימוני היא דומה מאוד לליסינג תפעולי חוץ מהפרט אינה נותנת כיסוי ביטוחי מלא, אחזקה שוטפת, רכב חלופי, גרירה וכו'.  עסקת ליסינג מימוני חוסכת בעלויות ההחזר החודשי לחברת הליסינג אך מעניקה סל שירותים קטן משמעותית מהפינוקים של ליסינג תפעולי. עסקת ליסינג שכזו מאפשרת ללקוח עם משכורת לא גבוהה ליהנות מרכב חדש מהניילון בהחזר חודשי של 1300-1500 ש"ח בלבד (לא כולל המקדמה).

 

החיסרון בשיטה זו היא שבסופו של יום אתם תצטרכו להוסיף להחזר החודשי גם תשלום על ביטוחים, טיפולים וכו'.

 

רכישת רכב ב100% מימון

 

חברות רבות מציעות עבור הלקוחות קניית רכב חדש ללא שום השקעה (כמעט) של הון עצמי. הישראלים מאוד אוהבים את העובדה שהם יכולים לקנות רכב שבתום התקופה יהיה שלהם וזאת מבלי להיפרד מהמזומנים (לפחות לא באופן מוחשי), ולכן שיטה זו היא נפוצה מאוד בארצנו הקטנטונת. לרוב יציעו חברות הליסינג מסלול מימון 100% ללא מקדמה או בתוספת מקדמה קטנה.

 

החיסרון בשיטה זו הוא שאין אפשרות לקבל את ההנחות שמגיעות לנו כאשר אנו רוכשים רכב מכספנו הפרטי ואף צריך להתחייב בהחזר חודשי שאם לא נעמוד בו, נצטרך למצוא פתרונות כיצד להחזיר את החוב לחברת הליסינג.

 

יבוא רכב אישי

 

מתאים מאוד לאוהבי הז'אנר של מכוניות יוקרתיות מיוחדות. בקניית רכב ביבוא אישי הלקוח הוא בעצם היבואן שמזמין את הרכב מחו"ל ולרוב הוא ישתמש בשירותים של חברה מקצועית לייבוא רכבים מחו"ל על מנת לקבל סיוע בכל ענייני הבירוקרטיה ותשלומי המס למדינה.

 

לסיכום, אין כאן אמת אחת והעצה שלנו היא לקחת את כל הנתונים שפירטנו כאן ולהחליט מה מתאים לכם באופן אישי.

s